"Części świata wewnętrznego" Natalia i Marta Turostowskie

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 39,50 zł 39.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: JDC MEDIA
Kod produktu: DC07-923C7

Opis

  • Twarda oprawa.
  • Każda książka osobiście podstemplowana przez autorki (ze względu na trudności manualne).
  • 10% z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczone na rehabilitację poetek.
  • Do książki dołączony spersonalizowany odręczny list z podziękowanie od właściciela wydawnictwa: Jacquesa de Chiffon.

Wydawnictwo JDC Media prezentuje swoją pierwszą publikację literacką. W tym roku światło dzienne ujrzał i zagościł na półkach księgarni bogato ilustrowany tomik poezji o tytule „Części świata wewnętrznego” autorstwa sióstr Natalii i Marty Turostowskich. Wiersze przenoszą czytelnika w magiczny świat bliźniaczek. Tak bliski i znajomy, a jednak tak odległy. Poetki, choć mentalnie w pełni sprawne, od dzieciństwa zmagają się z porażeniem mózgowym nabytym już po urodzeniu - w niesprawnym szpitalnym inkubatorze. Ich twórczość stanowi opis nieznanych zdrowym osobom zmagań, specyficznego postrzegania świata i poczucia humoru oraz niewiarygodnego hartu ducha, którego wielu mogłoby im pozazdrościć. Marta jest osobą poruszającą się na wózku. Problemy manualne sprawiają, że wiersze skrupulatnie układa w głowie, następnie dyktuje mamie, która po prostu spisuje je odręcznie na kartce papieru. Mimo to Marta jest duszą towarzystwa i nawet problemy z artykulacją werbalną nie przeszkadzają jej w emanowaniu pozytywną energią na zewnątrz. Natalia jest w stanie poruszać się na o własnych siłach na małe dystanse. Jest zamkniętą w sobie wrażliwą osobą i nie może uwierzyć w to, że wiersze, które pisała do szuflady ujrzą światło dzienne. Powtarzam jej zawsze, że tak naprawdę to ona pozwala mi spełnić własne marzenie o publikacji dobrej książki. O czym opowiada ich poezja? To pieśni o niezrozumieniu przez świat zewnętrzny, opowieści o codziennych zmaganiach i trudnym życiu. O tęsknocie za miłością i czułością. To historie o wewnętrznej sile i znajdowaniu w sobie radości życia i dystansu do własnej osoby i dysfunkcji. To piękne lekcje pokory i wiary we własne możliwości.

Zdając sobie sprawę, że wiersze dla niektórych zdają się być jedynie reliktem przeszłości, postanowiłem podnieść prestiż tomu, zapraszając do współpracy znane artystki, które wspólnie stworzą sesję fotograficzną sióstr Turostowskich. Zdjęcia będą ilustrować poezję i tym samym wzbogacać możliwość odbioru utworów o bogactwo wizualne:

Anna Marchlewska / www.annamarchlewska.com / Jest polską fotogra ą w Paryżu. Już ponad trzy lata pracuje nad projektem „Amazonki, portret kobiety 21’ego wieku”, dokumentującym znane osobistości ze świata sztuki, ale także adwokatki, dziennikarki czy biznesmenki. Wyjątkowość przedsięwzięcia sprawiła, że projekt został zaprezentowany na konferencji Unesco. Jest autorką kalendarza „Polki we Francji” pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wyniki jej sesji fotograficznych można także oglądać na okładkach popularnych czasopism, gdzie umieszczane są jej autorskie portrety znanych postaci.

Justyna Zawistowskawww.justynazawistowska.com / To malarka, rysowniczka i graficzka. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wielokrotna laureatka konkursów plastycznych, swoje prace wystawiała w Polsce i za granicą. Znana ze swoich oryginalnych murali zdobiących przestrzenie miejskie. Jest autorką jedynego w swoim rodzaju obrazu cykloramicznego przedstawiającego polską florę i faunę. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inspiracje do swojej twórczości czerpie z doświadczeń zebranych podczas własnych wypraw po świecie, z obserwacji przyrody i ludzi. Dzięki bogatemu warsztatowi i wrażliwości artystycznej każdą chwilę swojego życia spędza twórczo.

Jacques de Chiffonwww.dechiffon.com / W pierwszej kolejności muzyk samouk, w drugiej samozwańczy kompozytor i hrabia. Twórca trylogii muzyczno-ornitologicznej "Fénix", "Cygnus" i "Rara Avis". Tekściarz i publikowany autor literacki. Założyciel stowarzyszenia integracji społecznej "Jacek z Szafy". Reżyser, autor zdjęć i scenariuszy filmów krótkometrażowych. Miłośnik dokonywania egzegez biblijnych i twórca felietonów kulinarno-filozoficznych. Właściciel wydawnictwa JDC Media. Profesjonalny malarz wąsów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl